Lubrza Cup 2018

Zorza Mostki - Zjednoczeni Lubrza - 16:00

Lubrza Cup 2013

Wielkim sukcesem sportowym i organizacyjnymsmiley zakończył się VII Międzynarodowy Turniej Orlików Lubrza Cup 2013. Na lubrzańskim boisku Alabama osiem zespołów podzielonych na dwie grupy stworzyło bardzo ciekawe widowisko. Grupę A wygrali goście z Berlina: SC Tasmania, o dalszej kolejności zdecydowała mała tabela, w której najkorzystniejszy bilans bramkowy mieli zawodnicy UKP Stelmet Zielona Góra. Trzecią lokatę zajęli Stilonowcy z Gorzowa a czwartą Pogoń Świebodzin. W grupie B bezkonkurencyjni okazały się Orły z Międzyrzecza wyprzedzając Chrobrego Głogów oraz lubrzańskie "Kurczaki". Po pojedynkach grupowych rozegrano mecze ćwierćfinałowe. W pierwszym Tasmania rozjechała Zjednoczonych aż 10:0, następnie UKP nieznacznie pokonało 1:0 Arkę Nowa Sól, w takim samym stosunku Chrobry Głogów pokonał gorzowski Stilon a Orzeł Międzyrzecz świebodzińską Pogoń. W półfinale Tasmania pewnie pokonała zielonogórzan 3:1 a Chrobry po remisie 0:0 z Orłem okazał się skuteczniejszy w rzutach karnych zwyciężając 2:0. W meczu o VII miejsce Zjednoczeni sensacyjnie zwyciężyli 1:0 Pogoń Świebodzin (gol Łukasza Skorodyńskiego) . Piąte miejsce zajął gorzowski Stilon pokonując Arkę Nowa Sól 2:0. W spotkaniu o III miejsce UKP Zielona Góra pokonał Orła 1:0 natomiast w finale Berlińczycy pewnie zwyciężyli 5:1 Chrobrego Głogów. Najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju z 10 trafieniami został Kubilay Yilmaz z Tasmanii, bramkarzem Norbert Florczak ze Stilonu natomiast za najlepszego zawodnika wybrano Jasia Pieniążka z Chrobrego.

Końcowa kolejność: 1.Tasmania Berlin; 2.Chrobry Głogów; 3.Stelmet UKP Zielona Góra; 4.Orzeł Międzyrzecz; 5.Stilon Gorzów; 6.Arka Nowa Sól; 7.Zjednoczeni Lubrza; 8.Pogoń Świebodzin

Przy organizacji i sprawnym przebiegu zawodów dobrą robotę wykonał Zarząd oraz sympatycy Zjednoczonych, którzy pomogli przy organizacji zawodów: Krzysztof Galimski, Franiu i Przemek Klaczek, Sławek Bak, Irek Tarbaj, Adrian Orkisz, Damian Osuch, Sławek Orłowski, Mieciu Mierzwa, Paweł Hyz oraz Rodzice naszych maluchów. Wielkie DZIĘKI! heart

Sponsorzy turnieju: Starostwo Powiatu Świebodzińskiego, Urząd Gminy Lubrza, radni powiatowi: Kazimierz Krajczyński, Bolesław Lewandowski; przewodniczący rady gminy Lubrza - Piotr Kaczkowski, radny gminy Lubrza - Marek Szymczak; dyrektor zespołu szkół samorządowych w Lubrzy - Lucyna Kucała, przewodniczący Podokręgu LZPN Świebodzin - Ryszard Obała, piekarnia NITOR ze Świebodzina.

Relacje z turnieju:

Stelmet UKP Zielona Góra