pi±tek

¶roda

zalogowanych i 1 go¶ć

Lubrza Cup 2010

W czwartej edycji Lubrza Cup po raz drugi triumfował zespół z Wielkopolski - Grom Wolsztyn - tym samym tradycji stało się zado¶ć, żaden lubuski zespół nie zdołał jak do tej pory wyjechać z Lubrzy ze złotym medalem.

Przed turniejem odbyło się losowanie, w wyniku którego zespoły grały w następuj±cych grupach:

Grupa A: Pogoń ¦wiebodzin, FV Blau Weiß 90 Briesen, UKP Zielona Góra, Budowlani Lubsko, Junior Różanki.

Grupa B; Grom Wolsztyn, EFC Stahl Eisenhüttenstadt, Junior Zb±szynek, Czwórka Kostrzyn, Zjednoczeni Lubrza

Wyniki grupowe:

Grupa A: Różanki - ¦wiebodzin 0:3; Lubsko - Briesen 1:0; Rózanki - Zielona Góra 0:0; ¦wiebodzin - Briesen 2:0; Zielona Góra - Lubsko 1:0; Briesen - Rózanki 0:2; Zielona Góra- ¦wiebodzin 2:3; Lubsko - Rózanki 3:0; Briesen - Zielona Góra 1:2; ¦wiebodzin - Lubsko 0:1

Kolejno¶ć grupa A: 1. Budowlani Lubsko; 2. Pogoń ¦wiebodzin; 3. UKP Zielona Góra; 4. Junior Różanki; 5. Blau Weiß 90 Briesen

Grupa B: Lubrza - Wolsztyn 1:3; Kostrzyn - Eisenhüttenstadt 0:0; Lubrza - Zb±szynek 0:2; Wolsztyn - Eisenhüttenstadt 3:0; Zb±szynek - Kostrzyn 3:1; Eisenhüttenstadt - Lubrza 1:1; Zb±szynek - Wolsztyn 0:1; Kostrzyn - Lubrza 1:0; Eisenhüttenstadt - Zb±szynek 0:1; Wolsztyn- Kostrzyn 0:1

Kolejno¶ć grupa B: 1. Grom Wolsztyn; 2. Junior Zb±szynek; 3. Czwórka Kostrzyn; 4. Stahl Eisenhüttenstadt; 5. Zjednoczeni Lubrza

Następnie trzecie i czwarte zespoły z grup zagrały "małe półfinały" o możliwo¶ć gier o pi±te i siódme miejsce a pierwsze i drugie zespoły zmierzyły się w półfinałach w walce o "wielki finał".

UKP Zielona Góra - Stahl Eisenhüttenstadt 4:2; Czwórka Kostrzyn - Junior Różanki 0:1; Budowlani Lubsko - Junior Zb±szynek 0:3; Grom Wolsztyn - Pogoń ¦wiebodzin 3:2.

Mecze o miejsca:

Blau Weiß 90 Briesen - Zjednoczeni Lubrza 0:0 karne 0:3; Stahl Eisenhüttenstadt - Czwórka Kostrzyn 1:0; UKP Zielona Góra - Junior Różanki 1:3; Budowlani Lubsko - Pogoń ¦wiebodzin 1:2; Junior Zb±szynek - Grom Wolsztyn - 1:2 karne 2:3

Nagrody indywidualne otrzymali: Sebastian Musiał (Różanki) - najlepszy bramkarz; Kamil Jóżwiak (Zb±szynek) Tomasz Kużdżał (Różanki) - najlepszy zawodnik; Piotr Bimek (Zb±szynek) - najlepszy strzelec.

Końcowa kolejno¶ć:

miejsce X - FV Blau Weiß 90 Briesen

miejsce IX - SS Zjednoczeni Lubrza

miejsce VIII - UKS Czwórka Kostrzyn

miejsce VII i Puchar Prezesa Stowarzyszenia Sportowego Zjednoczeni Lubrza - EFC Stahl Eisenhüttenstadt

miejsce VI i Puchar Przewodnicz±cego Podogręgu OZPN ¦wiebodzin - UKP Zielona Góra

miejsce V i Puchar Radnego Powiatowego Bolesława Lewandowskiego - LUKS Junior Różanki

miejsce IV i Puchar Radnego Powiatowego Kazimierza Krajczyńskiego - MKS Pogoń ¦wiebodzin

miejsce III i Puchar dyrektora Zespołu Szkół Samorz±dowych w Lubrzy - MLKS Budowlani Lubsko

miejsce II i Puchar Wójta Gminy Lubrza - UKS Junior Zb±szynek

miejsce I i Puchar Starosty ¦wiebodzinskiego - KS Grom Wolsztyn

Wszyscy zawodnicy, opiekunowie i rodzice mogli skorzystać z darmowego bufetu zorganizowanego w klubowym "Hyde Park-u".

Puchary wręczali panowie: Wójt Gminy Lubrza - Eugeniusz Chamarczuk, Radni Powiatowi: Kazimierz Krajczyński i Bolesław Lewandowski; Dyrektor Zespołu Szkół Samorz±dowych w Lubrzy - Damian Wentland i Prezes Stowarzyszenia Sportowego Zjednoczeni Lubrza - Jacek Lulczyk.

Spotkania sędziowali panowie Waldemar Szczepanek i Robert Nowak a nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali: Jacek Lulczyk, Mieczysław Mierzwa, Paweł Hyz, Adrian Orkisz i Piotr Prychod.

Organizatorzy turnieju dziękuj± za wsparcie następuj±cym firmom i instytucjom: Starostwo Powiatu ¦wiebodzińskiego, Urz±d Gminy w Lubrzy, OZPN Podokręg ¦wiebodzin, Port 2000, Piekarnia Balcewicz, Mila, Computec, Teatr Marzeń, BiM PHU ¦wiebodzin, Eko-Fort, Mardex, S.Klejbach, Zakład Wylęgu Drobiu - Szczaniec, Gospodarstwo Rolne Krzysztof Wójcik - Kiełcze.

Zjednoczeni LubrzaBłyskawica Lubinicko
Zjednoczeni Lubrza 4:0 Błyskawica Lubinicko