Lubrza Cup 2009

Podobnie jak przed rokiem tegoroczny międzynarodowy turniej trampkarzy młodszych rozpoczął się od małego zamieszania, ponieważ nie dojechał zespół Normanii z Berlina, jednak udało się przeprowadzić zawody w ośmiozespołowym gronie ponieważ zespół z Eisenhüttenstadt grzecznościowo wystawił dwa zespoły. W tym roku na "Alabamie" gościliśmy drużyny: EFC Stahl Eisenhüttenstadt (I i II zespół), UKS Junior Zbąszynek, UKS Kopernik Poznań, UKP Zielona Góra, MKS Pogoń Świebodzin, MLKS Budowlani Lubsko i Zjednoczonych Lubrza. Losowanie grup skierowało zespół gospodarzy do jak się okazało później chyba mocniejszej grupy, stąd brak medalu dla zawodników z Lubrzy, którzy ostatecznie uplasowali się na szóstym miejscu. Lubrzanie, których z trenerskiej ławki prowadził Damian "Bacero" Osuch, wystąpili w składzie: Patryk Mickiewicz, Konrad Kiewro, Dominik Tarczewski, Kamil Wąsowicz, Szymon Kobeszko, Dawid Falkowski, Dominik Kaus i Bartosz Wąsowicz. Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy ze Zbąszynka, srebro przypadło w udziale podopiecznym Andrzeja Puchacza czyli  świebodzińskiej Pogoni a tegoroczną edycję Lubrza Cup wygrał pierwszy zespół EFC Stahl. Zawodnicy, trenerzy, opiekunowie i rodzice mogli posilić się w darmowym bufecie zorganizowanym w tzw."Hyde-parku" przy boisku w Lubrzy, którym osobiście dowodził prezes Zjednoczonych - pan Jan Chmielewski. Zawody prowadziła dwójka arbitrów, panowie Waldemar Szczepanek i Robert Mazurkiewicz, obsługą "biura zawodów" zajmowali sie Martyna Rafalik i Michał Szymański, pomocą medyczną służyłi pani Ilma Kobeszko i pan Jerzy Hawran a "Alabamę" przygotowali Adrian Orkisz i Jakub Kobeszko. Puchary ufundowali panowie: Starosta powiatu - Zbigniew Szumski, wójt gminy Lubrza - Eugeniusz Chamarczuk, radny powiatowy - Bolesław Lewandowski oraz prezes Zjednoczonych - Jan Chmielewski.

Grupa A: Zjednoczeni - Pogoń 1:1; UKP Stahl I 0:3; Stahl I - Zjednoczeni 6:0; Pogoń - UKP 2:1; Zjednoczeni - UKP 1:2; Pogoń - Stahl I 1:3.

Grupa B: Stahl II - Budowlani 0:1; Kopernik - Junior 0:1; Junior - Stahl II 2:1; Budowlani - Kopernik 0:1; Stahl II - Kopernik 2:0; Budowlani - Junior 0:0

Po dwa ostanie zespoły z grup rozegrały "małe półfinały" o możliwość gry o miejsca 5-8: Kopernik - UKP 0:1; Stahl II - Zjednoczeni 0:1; natomiast po dwa pierwsze zespoły z grup rozegrały półfinały o wejście do finału: Budowlani - Stahl 0:1; Junior - Pogoń 0:1.

Mecz o 7 miejsce: Kopernik – Stahl II 3:0

Mecz o 5 miejsce: UKP – Zjednoczeni 2:1

Mecz o 3 miejsce: Budowlani – Junior 2:3

Finał: Stahl I – Pogoń 3:0

Końcowa kolejność: 1.EFC Stahl Eisenhüttenstadt I; 2.MKS Pogoń Świebodzin; 3.UKS Junior Zbąszynek; 4.MLKS Budowlani Lubsko; 5.UKP Zielona Góra; 6.Zjednoczeni Lubrza; 7.UKS Kopernik Poznań; 8.EFC Stahl Eisenhuttenstadt II

Najlepszym strzelcem został Joey Nakoinz ze Stahli, najlepszym zawodnikiem Michał Feruś z Budowlanych a najlepszym bramkarzem wybrano Patryka Mickiewicza z Lubrzy.

Organizatorzy turnieju (Mieczysław Mierzwa, Damian Osuch, Paweł Hyz) dziękują wszystkim osobom wspomagających sobotni turniej czynem i słowem. Lubrza Cup udało się zorganizować dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Świebodzinie, Urzędu Gminy w Lubrzy, radnemu powiatowemu Bolesławowi Lewandowskiemu oraz firmom: Mardex, B.Service, Adar, BiM PHU Mieczysław Borkowski,  Bibcomputers, Sklep-Sport, Computec, Piekarnia Balcewicz, Eko-Fort Lubrza, Zakład Wylęgu Drobiu - Szczaniec, Gospodarstwo Rolne- Krzysztof Wójcik – Kiełcze, Sklep Przemysłowy - Sławomir Klejbach. Dziękujemy.

W dziale "Galeria" pojawiły się zdjęcia wykonane przez pana Wiesława Zdanowicza z tygodnika "Dzień za dniem", jeśli ktoś wykonywał zdjęcia to prosimy o przesłanie ich na adres zlubrza@gazeta.pl, postaramy się dodać je do galerii.

Zjednoczeni LubrzaBłyskawica Lubinicko
Zjednoczeni Lubrza 4:0 Błyskawica Lubinicko