Historia klubu (na podstawie tekstu, który ukazał się w 349 wydaniu tygodnika "Dzień za dniem" z dnia 10.IX.08:
"Według zebranych informacji początki piłki nożnej w Lubrzy sięgają roku 1965. Zespół występował pod nazwą "Górnik". Prawdopodobnie została ona przeniesiona z Sieniawy, która zawiesiła w tym okresie działalność. Klub otrzymywał wsparcie z kopalni.
Pionierami piłkarstwa byli: Antoni Sawczuk, Szymon Konieczny i Jan Kozak, a piłkarzami: Czesław Zwęgrodzki, Stanisław i Tadeusz Baryczkowie, Jan i Kazimierz Kozakowie, Czesław Klaczek, Roman Matus, Szymon Konieczny, Antoni Dziubiński, Roman Łaciak, Bogdan Hetmanowski, Lesław i Antoni Konieczni, Jan Gurba, Paweł Farafontow, Edward Stec, Dzisław Worek.
Pierwsze boisko znajdowało się na terenie obecnego ośrodka wypoczynkowego "Martinez".
Nazwa klubu "Zjednoczeni" powstała w 1968 roku, kiedy oddano piłkarzom we władanie nowe boisko na terenie Nowej Wioski (w poblizu dawnego SKR-u). Wtedy to Jan Świderski, B. Hetmanowski, A. Sawczuk i J. Kozak zaproponowali tę nazwę z myślą o integracji obu miejscowości.
W roku 1969 po zwycięstwie nad "Meteorem" Jordanowo zespół awansował do klasy B, w której występował trzy sezony. Z tamtego czasu (sezon 1969/70) zachowała się tabela po 22 meczach:
Tabela
1. Odra Nietków 36 66:33
2. Pogoń Skwierzyna 33 70:45
3. Ilanka Rzepin 27 59:40
4. Pogoń Wężyska 25 58:40
5. Piast II Sulechów 25 70:65
6. Polonia N. Kramsko 23 38:41
7. Zjednoczeni Lubrza 18 51:52
8. Błękitni Bukowiec 17 44:57
9. LZS Wełnice 17 35:57
10. Syrena Cybinka 13 40:65
11. Tęcza II Krosno 13 30:69
12. Odra Klenica 11 46:54
Nietypowy przebieg miał wyjazd na mecz do Rzepina w 1971 r. Wygrana gości 1:2 spowodowała zamieszanie pomeczowe. Kibice gospodarzy powybijali szyby w autobusie, a piłkarz Stefan Banachowski trafił do szpitala. Strzelec dwóch bramek - B. Hetmanowski - oberwał kołkiem po głowie.
W latach 70. trzon zespołu stanowili: Antoni i Karol Popieleccy, K. i Tadeusz Kozakowie, Jerzy i Czesław Wiedrowiczowie, Jan Kołakowski, Józef Siewieja, Jan Dojas, Jan Kosicki, Piotr Sawczuk, Kazimierz Zwęgrodzki, Edward Stepień, Henryk Słomiński, S. Banachowski, Tadeusz Łukaszewski, Władysław i Zygmunt Jastrzębscy, Józef Bagiński, B. Hetmanowski, Henryk Maślak, Ryszard Muderchak. Trenowaniem zespołu zajmowali się: B. Hetmanowski i J. Kołakowski. Zawodnicy mieli okazję do trenowania z trzecioligowymi piłkarzami z Dzierżoniowa, którzy przebywali w Lubrzy na zgrupowaniu.
Wsparcie finansowe klub otrzymywał od Antoniego Sawczuka, który starał się w różny sposób zabezpieczyć sportowy budżet. Organizowano też zabawy wiejskie w Buczy. Zespół przestał uczestniczyć w rozgrywkach w 1976 roku.
Reaktywacja klubu nastąpiła w 1982 r. Organizacją zajęli się: J. Kozak, Cz. Klaczek, Cz. Zwęgrodzki, A. Sawczuk, B. Hetmanowski i naczelnik gminy - Stanisław Sokołowski. W Lubrzy wybudowano nowe boisko za sprawą gminy, PSTBR-u Świebodzin oraz Mariana Iskierskiego i Czesława Majewskiego. Barw klubowych bronili: St. Maćkowiak, Stanisław Baryczko, Zdzisław i Franciszek Klaczkowie, Jan Orkisz, Andrzej Walczak, Marek Świderski, Stanisław Dziubiński, Henryk Giecołd, Mieczysław Mierzwa, Maciej Tajsner, Jerzy Osuch, Mirosław Staszkiewicz, Roman Matyjaszczyk, Tadeusz Gabło, Józef Możejko, Stanisław Bałaban, Jan Bentkowski, Krzysztof Galimski. Trenerem był dr Władysław Kobeszko.
W sezonie 1984/1985 zespół awansował do klasy B, w której występował do sezonu 1992/1993, kiedy to - grając na boisku w Staropolu - wywalczył awans do klasy A.
W tym okresie sponsorem klubu była firma "Instalko" z Międzyrzecza. Zawodnikom zakupiono pierwsze dresy, a zespół w 1992 r. przebywał na obozie przygotowawczym do rozgrywek w Karpaczu. Prowadzeniem drużyny zajmowali się: Piotr Sawczuk, Kazimierz Kozak, Adam Słowikowski, Franciszek Hawran, Czesław Zwęgrodzki. Trenerem grającym był Tadeusz Kononowicz; grali również: P. i J. Osuchowie, Paweł i Jarosław Sotowie, Dariusz Urban, Marek Kozak, Sebastian Nowik, Jan Orkisz, St. Dziubiński, St. Maćkowiak, Adam Mickiewicz, S. i Józef Jastrzębscy, St. Bałaban, Wiesław Zwęgrodzki, Grzegorz Ratajczak, Jarosław Winiarz, Jacek Lulczyk, Przemysław Popiel.
W sezonie 1994/1995 zespół wywalczył pierwszy historyczny awans do klasy okręgowej, a najskuteczniejszym strzelcem był G. Ratajczak. Prezesowaniem klubowi zajmowali się wówczas J. Lulczyk i Krzysztof Świerczewski.
Od 1997 r. trenerem Zjednoczonych był Marek Wołowicz, kierownikiem Leszek Konieczny, zaś prezesem - Jan Nowik. W zespole występowali: Zenon Tarnowy, Mariusz Giecołd, Jarosław Filipowicz, Marcin Tajsner, Robert Nowak, Marcin Pucek, Sławomir Bak, J. Winiarz, Michał Rosiński, P. Popiel, Damian i P. Osuchowie, J. Jastrzębski, S. Nowik, P. i J. Sotowie, W. Zwęgrodzki.
W 1998 r. na boisku zamontowano piłkochwyty, które ufundowała firma "Mozaika" Piotra Działoszewskiego.
Od 1998 do 2004 roku prezesem klubu był Jacek Lulczyk. W zarządzie pomagali: Adam Słowikowski, Piotr Sawczuk, Krzysztof Świderski, Jan Giecołd, Janusz Stańczyk. Kierownikiem drużyny był Jan Przewłocki. Zespół występował na przemian w klasach "A" i "O". Od 2002 r. trenerem grającym jest Mieczysław Mierzwa, który po kilku sezonach gry w III-ligowej Pogoni Świebodzin powrócił do Zjednoczonych. W drużynie występowali również: Hubert Słowikowski, P. Popiel, Mateusz Janik, Aleksander Kotapski, P., J. i D. Osuchowie, S. Bak, S. Orłowski, P. Hyz, Rafał Szeremeta, D. Urban, P. Sot, S. i J. Jastrzębscy, Marcin Pucek, Marcin Kozak, Paweł Kościukiewicz, Łukasz Dziubiński, Łukasz i Kamil Topolscy, Marek Ristau, Marcin Iwan.
W sezonie 2003/2004 zespół uzyskał awans do klasy okręgowej, w której występuje do dzisiaj. Od września 2004 prezesem klubu jest Jan Chmielewski, członkami zarządu: Krzysztof Galimski, Stanisław Dziubiński, Roman Halasz, Jan Bentkowski i Mieczysław Mierzwa; kierownikiem drużyny jest Dariusz Połeć.
Od roku 2005 klub posiada stronę internetową www.zjednoczenilubrza.blox.pl, którą prowadzi Paweł Hyz. W tym samym roku odbył się konkurs na herb klubu. Wybrano propozycję Mieczysława Mierzwy.
W 2005 roku klub nawiązał współpracę międzynarodową z niemieckim odpowiednikiem w Briesen. Dzięki partnerstwu młodzi zawodnicy lubrzańscy mogą uczestniczyć w turniejach rozgrywanych w Niemczech, jak również gościć tamtejszych piłkarzy u siebie.
Od 2006 r. klub przeprowadza konkurs "piłkarz" miesiąca", którego wybierają zawodnicy i trener.
Oprócz seniorów w klubie trenują juniorzy, którzy tworzą czołowy zespół naszego podokręgu, a w sezonie 2006/2007 wygrali rozgrywki ligowe. Pod nazwą Zjednoczeni II Lubrza występuje zespół ze Staropola, który posiada odrębne władze i pełna autonomię.
Sponorami Zjednoczonych są: Gmina Lubrza, CompuTec, Kaczmarek Electric, Moto-Cross, Mardex, Zakład Wylęgu Drobiu Szczaniec, B.Service, Sławomir Klejbach, T. Kondracki, J. Świderski, A. i S. Dziubiński, R. Skonieczek, Z. Jurgiel, E. Chamarczuk, J. Chmielewski.
Kibice, którzy wrzucą grosz do puszki przed meczem u siebie otrzymują program meczu, w którym przedstawiane są aktualności klubowe, informacje o kadrze zespołu i sponsorach, itp. Folder przygotowuje Mieczysław Mierzwa.
Klub posiada jedną z bardziej zadbanych płyt boiskowych w naszym powiecie."
Nie wszystko w rzeczywistości wygląda(ło) tak jak opisuje to nasz powiatowy tygodnik, ale cóż, informacja poszła w świat.
Od 2008 roku strona klubowa działa pod adresem www.zlubrza.futbolowo.pl.
W 2010 Zjednoczeni nawiązali współpracę z czeskim klubem TJ Sokol Zasada.